1.Scan ( skanuj ) - znalezione w pamięci urządzenia pliki pdf
2.Browse ( przeglądaj ) - pokazuje wszytkie znalezione pliki i foldery najwyższego rzędu w naszym urządzeniu . Pliki pdf oznacza ikoną
3.Recent (ostanie) - lista ostatnio czytanych dokumentów pdf
4.Bookmarks ( zakładki)
5.Preferences ( ustawienia )
Na kolejnych zdjęciach przedstawię jak wygląda oko programu po zmianie ustawień :
a) Theme style ( styl tematu ) . Do wyboru oprócz wersji "Light" ( jasna) jest też wersja "Dark" ( ciemna ) :
Przykładowy tekst w tej wersji wygląda tak :
b) Screen orientation ( orientacja ekranu ) . Do wyboru są trzy możliwości :
- Automatic ( położenie zależne od ustawienia naszego urządzenia i zmieniane wraz ze zmianą jego położenia )
- Horizontal ( pionowe ) . Wygląd przykładowej strony e-booka :
-Vertical (pozioma ) Wygląd przykładowej strony e-booka :
c) Full screen on / off ( Pełny ekran włącz /wyłącz) . Różnica między tymi trybami polega na tym że w trybie "on" widoczny jest pasek powiadowmień naszego urządzenia podczas czytania dokumentów :
a w trybie "off jest niewidoczny ( co uniemożliwia regulacje głośności ale o tym piszę dalszej częsci tego postu )
W trakcie czytania dokumentu można wyświetlić podręczne menu ( klawiszem "Menu " .Tym samym klawiszem się je wyłącza )
Znaczenie symboli na górze ekranu ( od lewej strony ) jest następujące :
a) ikony kartki - wyrównanie tekstu do lewej/ prawej strony
b) "+" i " - " - powiększenie / pomniejszenie obrazu
c) "słoneczko " - jasność ekranu
d) "+" czarny na białym tle - tryb pełnego ekranu
e) "kwadrat" - wyłączenie pełnego ekranu
f) " x" - zamknięcie wczytanego dokumentu ( powrót do ekranu głównego z zakładkami )
"PDF Reader " ma kilka zalet które zdecydowały że zostawiłem ten program na moim tablecie :
1) . Szybkie działanie . Bardzo szybkie wczytuje strony dokumentów zapisanych w formacie pdf , zwłaszcza czasopism których czytam bardzo dużo . Nie dotyczy to pierwszego wczytywania nowego dokumentu bo ono trwa dłużej ale czasopisma wczytuje najszybciej ze wszystkich programów do czytania plików pdf które posiadam .
2). Prosta obsługa i mała ilośc opcji do zmiany . Uważam że rozbudowane opcje w programie do odczytywania e-booków nie mają sensu , jednak zbyt mała ilość opcji też zniechęca do korzystania z programu.
Testowany program ma też wady : 1) . Szybkie działanie . Bardzo szybkie wczytuje strony dokumentów zapisanych w formacie pdf , zwłaszcza czasopism których czytam bardzo dużo . Nie dotyczy to pierwszego wczytywania nowego dokumentu bo ono trwa dłużej ale czasopisma wczytuje najszybciej ze wszystkich programów do czytania plików pdf które posiadam .
2). Prosta obsługa i mała ilośc opcji do zmiany . Uważam że rozbudowane opcje w programie do odczytywania e-booków nie mają sensu , jednak zbyt mała ilość opcji też zniechęca do korzystania z programu.
1. ) Brak możliwości zmiany ustawienia funkcji fizycznych klawiszy regulacji głośności . W tym programie służa one wyłąćznie do zmiany stron w dokumentach . Utrudnia to słuchanie muzyki , zwłąszcza gdy "PDF Reader" działa w trybie pełnoekranowym - nie widoczny jest pasek powiadomień a więc przyciski regulacji głośności . Zeby móc regulowac głośność odtwarzanej muzyki podczas czytania dokumentu należy wyłączyć tryb pełnoekranowy i rozwinąc pasek powiadomień - wówczas można regulować głośność .
2) . Przekłamania w odczycie kolorów w wersji "PRO" , np czerwony jest odczytwyany jako niebieski przez co mi się niewygodnie czyta taki dokument bo męczą mi się oczy ( apewne nie tylko mnie )
3) Nieprecyzyjny sposób nawigacji po stronach .Zamiast widocznego u dołu poniższego zdjęcia paska z ikonami stron lepszym wyjściem byłby suwak lub pole do wpisywania numeru stron :
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz