sobota, 25 stycznia 2014

Printer SharePrinter Share to darmowy , polskojęzyczny program służący do drukowania różnych materiałów na urządzeniu z systemem Android. Liczba źródeł z których można drukować jest duża i dorównuje aplikacjom dedykowanym napisanym przez producentów drukarek.

Przed rozpoczęciem drukowania musimy ręcznie rozpocząć wyszukiwanie nasze
go urządzenia poprzez nacisniecie ikony/ przycisku "menu" w naszym urządzeniu. Pojawią wówczas na dole ekranu 3 dodatkowe zakładki:


1. Wybór drukarki którą chcemy drukować ( tą opcję omówie w dalszej części testu):

2. informacje o aplikacji Printer Share:

3. pomoc do programu:

Teaz wrócę do opisu sposobu podłączenia drukarki w  zakładce "wybierz drukarkę". 


Przed rozpoczęciem drukowania danego dokumentu należy zainstalować biblioteki renderowania formatu plików w którym jest zapisany dokument przeznaczony do drukowania:


a) przez sieć Wi-fi. Testowany program bez problemu znalazł mój sprzęt:

Jednak przed połączeniem z drukarką konieczne było zainstalowanie zewnętrznych sterowników do niej ale wszystko się udało:


b) przez Bluetooth - połączenie sie nie udało gdyż nie mam drukarki z tym modułem ( funkcja ta jest spotykana tylko w  drukarkach termosublimacyjnych 
do druku zdjęć oraz przenośnych  , drukarki stacjonarne nie mają Bluetooth ):


c) kablem USB - opcja bezsensu . Urządzenia z Androidem są z założenia przenośne a więc z innymi urządzeniami powinny się komunikować bezprzewodowo ( wyjątek to oczywiście podłączanie pamięci przenośnej ale to tez jest możliwe bezprzewodowo za pomocą bezprzewodowych czytników kart pamięci, np Kingston Mobile Lite Wireless , Adata AE 400). W przypadku mojego 
tabletu próba połączenia sie nie udała ale z w/w powodów nie przejmuję sie tym:

d) usługa Google Cloud - druk z chmury Google. Do działania wymagane jest posiadanie konta Gmail i zgoda jegoużytkownika na dostęp do niego aplikacji " Printer Share" : 


Po wykonaniu w/w czynności  usługa "Google Print" pojawia jako normalna drukarka: 


Po wybraniu opcji drukuj wybrany dokument jest zapisywany na "Dysk Google"

e) drukowanie przez internet - wymaga posiadania konta na serwerze producenta aplikacji "Printer Share" : 


Teraz zaprezentuje przebieg drukowania  w testowanej aplikacji na przykładzie opcji "Pobliskie Wi-Fi" . W pozostałych opcjach drukowanie z tej aplikacji wygląda tak samo.
1. W oknie głównym wybieramy rodzaj dokumentu który chcemy drukować np:

a następnie plik należący do danej kategorii np:

Po wczytaniu dokumentu w nowym oknie pojawi sie jego podgląd wraz z informacjami o rodzaju papieru i nazwie drukarki i dwoma zakładkami: 


a) drukuj: 

b) opcje:

- rozmiar papieru:


- źródło papieru:


- tryb wydruku:

- druk dwustronny:

- sposób podłączenia drukarki ( powtórzenie tej pozycji w menu jest bezsensu bo przecież jeżeli program"Printer Share nie rozpozna drukarki to niemożliwy jest  wybór dokumentu drukowania ):

Próba wydrukowania testowego dokumentu nie powiodła sie gdzyż okazało sie że funkcja drukowania jest płatna .


Podsumowanie.
Printer Share to bardzo dobry zamiennik orginalnych programów do druku bezprzewodowego na system Android  . Zawiera więcej opcji druku niż aplikacje stworzone przez producentów drukarek . Ważna zaleta to polski interfejs. Jedyną wadą jest wysoka cena 40 zł.  Jeżeli  jednak kogoś stać na ten program to polecam .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz