poniedziałek, 14 października 2013

Cardiograph - Kardiograf

Cardiograph - Kardiograf to niezwykłą aplikacja służąca do pomiaru ciśnienia krwi . To nie pomyłka - pomiar ciśnienia krwi na urządzeniu z Androidem jest możliwy! Wykorzystuje się do tego celu kamerę i specjalną aplikację - np. testowany w tym poście Cardiograph - Kardiograf. Różnica w porównaniu z profesjonalnym urządzeniem polega na tym że miejscem pomiaru jest opuszek ( miejsce z liniami papilarnymi ) palca . Pomiar w tym miejscu jest uznaną metodą diagnozy. Oczywiście ta aplikacja nie zastąpi profesjonalnego aparatu ale jeśli go nie mamy to warto wykorzystać ten program . W razie stwierdzenia nieprawidłowego ciśnienia krwi wizyta u lekarza w Polsce w celu weryfikacji naszego pomiaru nie stanowi problemu .
Główny ekran zawiera kilka pozycji oznaczonych ikonami:
 
1. Start/Stop - włączanie /wyłączanie pomiaru. W małym oknie u góry ekranu uruchamia się wykres znany z profesjonalnych kardiografów:
 
2. Profile użytkowników . Aplikacja "Cardiograph - Kardiograf" umożliwia bowiem wykonywanie pomiarów u wielu osób a nie tylko u jednej.
 
 
 
3. Info o aplikacji ( w małym okienku u góry ekranu) :
 
 
4. Historia pomiarów . Podczas testu nie udało się wykonać pomiaru gdyż tablet nie posiadał przedniej kamery .
 
Posumowanie.
Cardiograph - Kardiograf to bardzo ciekawa aplikacja pomagająca w kontroli ciśnienia krwi . Polecam wszystkim którzy nie mają problemów kardiologicznych (więc nie musza kupować profesjonalnego aparatu do mierzenia ciśnienia) gdyż pozwala wcześnie wykryć zmiany ciśnienia krwi bez konieczności stania w kolejce do lekarza. Oczywiście program ten nie zastąpi wizyt kontrolnych u lekarza ale ograniczy czas stracony na czekanie w kolejce. Ogólnie mówiąc korzystanie z tej aplikacji może uratować nam życie .     
 
 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz