środa, 23 października 2013

Invoice2pdf

Invoice2PDF to ciekawa aplikacja o nietypowym przeznaczeniu . jej przeznaczeniem jest bowiem tworzenie faktur w formacie PDF .Pierwszy raz się spotkałem z aplikacją na system Android ( w ogóle do tworzenia tego typu dokumentów , nie tylko w pdf ) przeznaczoną do tworzenia faktur. Program jest darmowy ale w wersji angielskojęzycznej. Dla  polskiego użytkownika InvoiceToPDF ma jednak ograniczoną przydatność . Przyczyną nie jest brak polskiej wersji językowej ale brak polskiej waluty PLN na liście walut . Z tego powodu przyda się tylko tym którzy prowadzą interesy z firmami z poza Polski. Do obrotu krajowego ten program się nie przydaje.
Aplikacja składa się tylko z jednego ekranu który jest jednocześnie formularzem służącym do tworzenia faktury:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W tym formularzu można zmienić na inne :
a) walutę ( brak złotego PLN) :
 
 
 
 
 
 
b) sposób oddzielania części dziesiętnych:
 
c) sposób wyświetlania daty :
 
 
 
d)  termin płatności faktury:
 
 
Po wypełnieniu formularza program Invoice2PDF tworzy plik w formacie PDF . Wszystkie dane w formularzu tej faktury są zmyślone na potrzeby testu .
 
 
 
 
Invoice2PDF to bardzo ciekawa aplikacja do tworzenia faktur w postaci plików pdf. Jedyną wadą jest bark obsługi polskie waluty "PLN" i dlatego nadaje się wyłącznie dla firma prowadzących rozliczenia z zagranicznymi partnerami.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz