poniedziałek, 7 października 2013

Horse Calculator

Horse Calculator to prosty program do obliczania masy konia bez jego ważenia .  Znajomość masy konia jest ważna w niektórych  sytuacjach takich jak podawanie leków ( dawkowanie leku a więc jego skuteczność często zależy od masy zwierzęcia ) , hodowla na opas czyli  na mięso , wówczas poznanie masy konia jest niezbędne do oszacowania jego wartości gdyż rzeźnie i ich pośrednicy płacą za kilogram wagi żywej ( najpopularniejszy , legalny sposób określenia wartości konia rzeźnego ). Ten program oczywiście nie zastąpi profesjonalnej wagi jednak powinien wystarczyć do skutecznego leczenia a w przypadku konia rzeźnego lepiej jest zapłacić za ważenie na profesjonalnej wadze którą ma każda rzeźnia ubijająca bydło ( świnie są za lekkie dlatego waga do świń nie nadaje się do ważenia koni ze względu na mały  zakres skali ).
Testowana aplikacja jest w pełni darmowa ( brak wersji PRO ) i angielskojęzyczna jednak jej obsługa jest bardzo i ogranicza się do wpisania kilku danych ( potrzebny jest koń którego wagę chcemy obliczyć). Te dane to wymiary konia:

 
1. Calculate Weight ( obliczanie masy konia ). Na zdjęciach za kolorowymi linia zaznaczone są miejsca na ciele konia które należy zmierzyć:
 
 
Pozycja "Age " ( wiek) umożliwia wybór grupy wiekowej konia w celu zwiększenia dokładności pomiarów ( adult - dorosły , yearling - jednoroczny , weanling - odsadek ):  
 
Dane które musimy wpisać to: girth ( obwód klatki piersiowej) oraz lenght (długość konia ).
 
2. Calculate Foal's Adult Weight ( Obliczanie wagi źrebięcia i dorosłego konia). Żeby nobliczyc wagę należy wpisać  dane zgodnie z instrukcją  :
 
 
3.About /Disclaimer ( sposób obliczania masy konia ):
 
 
Horse Calculator to bardzo ciekawy i przydatny program dla każdego właściciela konia gdyż pozwala w prosty sposób obliczyć jego wagę bez konieczności płacenia rzeźnią za możliwość zważenia konia i oczywiście odpadają koszty transportu na wagę. Polecam .
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz