piątek, 15 listopada 2013

Find Near Me

Find Near Me to darmowy, angielskojęzyczny program do wyszukiwania różnych obiektów ( sklepy , przystanki komunikacji publicznej , hotele i inne - potocznie POI) w okolicy w której się znajdujemy lub do której  planujemy się udać .
Aplikacja korzysta z map Google Maps i dlatego wymaga dostępu do internetu. Przydaje się także GPS w celu ustalenia dokładniejszej lokalizacji nas i obiektów które nas interesują . Dokładność działania programu zależy od dokładności mapy Google w danym rejonie jednak w większości nowoczesnych państw jej dokładność jest wystarczająca. Ja podczas testu korzystałem  z ręcznej wyszukiwarki miejscowości .
Przy każdym uruchomieniu program Find Near Me prosi o włączenie GPS:

                                                    
 
Program zawiera bardzo dużą liczbę kategorii obiektów :
 
  
 

 
W razie potrzeby można także wyszukać jedną z kategorii na liście :
 
 
Gdy interesującej nas kategorii nie ma na tej liście można dodać własną , np.:
 
Po wybraniu tej kategorii byłem zaskoczony wynikiem działania aplikacji Find Near Me! Program znalazł wszystkie obiekty pasujące do niej ( nawet te o których nie widziałem ) mimo iż jej nazwa jest w języku polskim a Find Near Me po angielsku!


Po dotknięciu opisu obiektu pojawia się jego adres wraz z lokalizacją na mapie danymi kontaktowymi ( jakie to są dane zależy od właściciela obiektu). W zależności od możliwości naszego urządzenia program Find Near Me umożliwia nam bezpośredni kontakt z tym obiektem:


 
Brakuje jednak możliwości wyznaczenia trasy dojazdu z naszego położenia do wybranego obiektu.
Przy wyszukiwaniu niektórych kategorii obiektów, np.:
 
 
Pojawiają się błędne opisy a także baza danych jest niepełna . Na poniższym zdjęciu w miejscach zaznaczonym pinezkami są rzeczywiście przystanki komunikacji publicznej ( autobus , bus) a nie kancelarie adwokackie ( znam Myślenice ) . Nie ma także zaznaczonych przystanków po prawej stronie pomarańczowej drogi choć tak naprawdę są w tej części miasta .
 
 
Teraz omówię ustawienia programu Find Near Me.
 
a) wyszukiwanie obiektów w interesującej nas lokalizacji, np.:
 

 
b) ustawienia zaawansowane:

- zmiana typu mapy na inny dostępny w Google Maps:

 
- zmiana jednostki odległości:
 
- zmiana sposobu wyszukiwania obiektów:  
 
 
- dodanie nowej kategorii obiektów, np.:
  
Podsumowanie.
Find Near Me to bardzo dobry program do wyszukiwania obiektów które nas interesują ( POI ).
Jego zalety to bogata baza kategorii tematycznych i możliwość dodawania własnych. 
Wady to brak możliwości  wyznaczania trasy dojazdu do wybranych obiektów oraz  niepełna lista obiektów i ich błędne opisy w niektórych kategoriach.  Jednak zalety przeważają nad wadami , choć nie zastąpi profesjonalnej nawigacji z własną bazą. Jest jednak przydatnym jej uzupełnieniem ( oczywiście  tylko tam gdzie jest dostęp do szybkiego internetu).   Polecam.
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz