czwartek, 29 sierpnia 2013

All in One Toolbox - Plugins

W poprzednim poście testowałem program narzędziowy "All in One Toolbox " . Wspomniałem także że aplikacja ta zawiera liczne rozszerzenia ( Plugins ) , które nie musimy ale warto je zainstalować . Tym bardziej że są one darmowe i użyteczne .  Jednak jest ich tak dużo że postanowiłem je przetestować ( wszystkie ) w osobnym poście . Jedyny wyjątek to rozszerzenie "Toolbox Pro Key Manager " . Tego rozszerzenia nie testowałem gdyż jest to po prostu płatne rozszerzenie usuwające reklamy z wersji darmowej . Po za tym nie wprowadza żadnych zmian w programie All in One Toolbox.   A więc zaczynamy. Do menu "Plugins" dostajemy się po wybraniu zakłądki "Narzędzia" na ekranie głównym  i przesuwając boczny pasek aż pokaże się ikona " Plugins" . Po jej wybraniu w prawej części ekranu pokażą się dodatki  zawierające własne opcje konfiguracji .

 


 
 
 
 
1. Ad Detect Plugin - wykrywanie aplikacji zawierające różne dodatki np reklamy :


 
Po wybraniu którejś z aplikacji wyświetla się okno ze szczegółowymi informacjami o dodatkach i możliwością jej usunięcia :


 
 
2. Compass - kompas .


 
 
3. Flashlight - latarka :


 
 
Po dotknięciu ikony zębatki w prawym górnym rogu przechodzi się do ustawień aplikacji :


 
 
Przed włączeniu latarki najpierw pojawia się ostrzeżenie że jeśli dioda LED się nie włączy to należy wysłać email z informacją o tym do autorów  programu :


 


 
 
 
 
 Można zmienić źródło światła na ekran :


 


 
 
 
 4.Permissions Check -  kontroluje i wyświetla uprawnienia zainstalowanych  aplikacji :  
 
 
 
Po wybraniu którejś z wyswietlanych aplikacji na liście pojawia się okno z opcjami ( ich znaczenia nie trzeba nikomu tłumaczyć ):  


 
 
 5. Sensors Box - -wykrywa czujniki w które wyposażone jest nasze urządzenie i umożliwia sprawdzenie ich działania. Najbardziej rozbudowany ze wszystkich dodatków do programu
 "All in One Toolbox - Plugins ".


 
 
Po wybraniu któregoś z czujników  wyświetla sie okno w którym można prztestować jego działanie np Akcelelometr Sensor  (czujnik przyspieszenia).  Testowanie niektórych z nich np tego może być fajną zabawą :


 
 
Po naciśnięciu przycisku/ ikony "Menu" wyświetla się lista opcji  ( domyślnie włączona jest  "Data" czyli dane odczytane z czujnika ) :


 
 
- Graph - informacje z czujnika w formie graficznej :  


 
 
- Hardware - dane techniczne czujnika :


 
 
6. App Lock - blokada działania wybranych aplikacji ( systemowych i zainstalowanych przez użytkowna sprzętu) . Aby zarządzać działaniem programów należy wpisać hasło oraz pytanie bezpieczeństwa bo bez nich  plugin  App Lock nie będzie działał :


 
 

 
 
Dopiero po wpisaniu tych danych pojawia sie właściwe okono z listą aplikacji ( z zakaładkami "Użytkownika oraz "System" ) które można zablokować :


 
Po wybraniu ikony zębatki w prawym górnym rogu ekranu pokazuje się lista ustawień dodatku :


 
 
7. Wtyczka Czasowa- ustawienie ograniczeń czasowych działania róznych funkcji urządzenia :
 

 
8. Wtyczka Głośność - szczegółowe ustawienia poziomu głośności poszczególnych elementów  . Jest to rozszenie ustawień systemowych . Dzieli się na trzy zakładki oznaczone ikonami u dołu ekranu ( domyślna zakładka to pełna głośność ) :  - Tryb cichy :


 
 
- Brak dźwięku :
 
 
 
9. Szybkie Ustawienia - szczegółowe ustawienia różnych funkcji naszego urządzenia . Wymaga dostępu do folderu "ROOT" . Sposób rootowania jest uzależniony od danego modelu sprzętu i wersji systemu Android dlatego tych informacji należy szukac na specjalistycznych stronach poświęconych naszemu modelowi sprzętu :  


 
 
Po przyznaniu uprawnień "ROOT" ukazuje się właściwe okno w których można zmieniać różne ustawienia sprzętu ( lista ustawień i funkcji zależna od modelu sprzętu i wersji systemu Android ) : 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz