wtorek, 6 sierpnia 2013

Freedi YouTube Downloader

Freedi YouTube Downloader to darmowa , angielskojęzyczna aplikacja służąca do ściągania filmów z serwisu You Tube . Jest to najlepszym ze wszystkich programów tego typu jakie testowałem . Format w jakim został stworzony film ( flv czy mpeg4)  oraz jego  rozdzielczość nie ma znaczenia . Do działania tej aplikacji niezbędny jest dostęp do internetu . Ja polecam korzystanie z sieci Wi-Fi zamiast komórkowej 3G lub LTE tam gdzie tylko to możliwe ( ze względu na niższe koszty)
Główne okno tego programu jest podzielone na dwie części ( kategorie ) w których są wyświetlane filmy zaliczone do danej kategorii  przez program Freedi YouTube Downloader   :
1.Popular ( najpopularniejsze filmy )


2) Recent ( ostanio dodadane filmy ) 


Konfiguracja testowanej aplikacji możliwa jest po naciśnięciu przycisku ( lub ikony  na pasku powiadomień ) "Menu" . U dołu ekranu pokazuje się wówczas pasek z ustawieniami :  
1) . Search  ( wyszukiwarka filmów ). Jest ona bardzo precyzyjna choć do ideału trochę brakuje. Jej dokładność oceniam na > 90%. Nie ma niestety możliwości jej konfiguracji.
 


Po naciśnięciu ikony z lupą pojawia lista filmów pasujących do słowa w pasku wyszukiwania :
 
Aby ściągnąć wybrany film należy przytrzymać palcerm na jego opisie . Wyświetli się wówczas dodatkowe menu ściągania :
 

Jeżeli w opcjach ( Settings) nie został wybrany format ( jakość ) w jakim ma być zapisywany to wybranie pozycji : "Download As Video" ( zapisz jako film ) pojawi się menu wyboru jakości w jakiej ma być zapisany film . Zależy to też od tego jaka jest najwyższa jakość w której jest nagrany film który chcemy ściągnąć :
 
 
Pozycja Share ( podziel się ) wyświetla stonę Facebooka z oknem logowania , a pozycja Details ( szczegóły ) informacje o filmie :
 
2) Downloaded ( filmy ściągnięte )
3) Downloading ( filmy ściągane )
 
 
4) Channels ( kanały filmowe ). To okno jest podzielone na dwie zakładki :
a) Categories ( filmy podzielone na kategorie tematyczne )
 

 
b) Subscriptions ( supskrypcja ) W tym miejscu należy wpisać nazwę kanału You Tube z którego aplikacja "Freedi YouTube Downloader " ma ściągać filmy :
 
 
  5) Playlist   (własną lista odtwarzania)
 

 

 
6) Setting ( ustawienia )
 

 

 
 
Znajduje się tu kilka rozwijanych list z opcjami :
1) Share with Your friends ( podziel się ze swoimi przyjaciółmi ) . Wyświetla się z informacjami o programie i danymi kontaktowymi do jego autorów .
 
 
2) Channel name (nazwa kanału z którego program ma ściągać filmy )

 
 3) Search by Time ( wyszukiwanie wg czasu publikacji na You Tube )

 
4) Locale of most popular ( lokalizacja najbardziej popularnych ) . Chodzi tu o wybranie  państwa z którego najczęściej oglądamy filmy. Jest wśród także Polska .

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz