czwartek, 8 sierpnia 2013

go!Route Wifi Manager

go!Route Wifi Manager to  angielskojęzyczna aplikacja służąca do zarządzania połączeniami wi-fi w urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Jest w pełni darmowa .  W przypadku tego programu tytólowe słowo "Manager " ( zarządca , kierownik ) należy rozumieć niezbyć dosłownie bowiem możliwości zarządzania połaczeniem internetowym są więcej niż skromne. Zarządzanie w wsieciami ogranicza się bowiem do kilku czynności :
1. Wyszukiwanie sieci w zasięgu naszego urządzenia
2. Podłączanie urządzenia do wybranej  sieci
3. Odłączanie urządzenia od wybranej sieci

Program "go!Route Wifi Manager " domyślnie uruchamia się automatycznie ( domyślnie ) po włączeniu karty sieciowej w urządzeniu i rozpoczyna wyszukiwanie sieci Wi-fi w znajdujących się w zasięgu naszego smartfonu/ tabletu i próbuje się automatycznie połączyć z siecią do której ma dostęp ( tzn nie zabezpieczoną  hasła lub do której hasło zostało wpisane podczas konfiguracji sieci w ustawieniach urządzenia ) . Wszystko odbywa się w tle a jedyną informacją o działaniu testowanej aplikacji jest ikona na pasku powiadomień :
 
Po wybraniu "go!Route Wifi Manager "  ukazuje się główne okno aplikacji podzielone na trzy zakładki :
1. Networks ( lista sieci ) :


 
 
2.Settings ( ustwaienia )

 
3.Trafiic ( statystyka ruchu )
 
 
Nic więcej nie da się zrobić w tym programie . Brakuje licznych funkcji np tworzenie punktu dostępowego ( hot spot ). Słowo "manager" ( kierownik , zarządca ) w przypadku programu "go!Route Wifi Manager " należy rozumieć bardziej w przenośni niż dosłownie ze względu na jego szczątkowe funkcje zarządzania siecią Wi-fi. Ja uważam go bardziej za rozszerzenie sytemowej aplikacji niż poważny program do zarządzania siecią Wi-fi . Ale mimo to zainstalowałem go w obu swoich urządzeniach z Androidem gdyż dzięki niemu mam w nich łatwiejszy  dostęp do Wifi .Ważną zaletą zaletą tej aplikacji są też szczególowe informacje o sieci do której jest podłączone moje urządzenie .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz