środa, 5 czerwca 2013

Crazy Flasher

Opisywanie przydatnych  aplikacji postanowiłem zacząć od właśnie od tego darmowego  programu gdyż jest jest on w pewnym sensie  nietypowy .
Crazy Flasher
Program jest po angielsku ale w dzisiejszych czasach to nie problem .  Jego głównym przeznaczeniem jest bowiem sterowanie źródłami światła  zamontowanymi w smartfonie lub tablecie z Androidem . Nowoczesne ( a więc nie te najtańsze za 400 zł i mniej lecz droższe ) urządzenia z tym systemem posiadają następujące źródła światła : ekran , diody LED przy aparacie cyfrowym , diody informacyjne ( informują np o połaczeniu przychodzącym itp ) . Program Crazy Flasher potrafi wszystkie te "świecące miejsca"  wykorzystać i w ten sposób stworzyć nowe zastosowania dla naszego smartfonu i tabletu . I nie mam na mysli wcale zabawę w stroboskop . Zaryzykuje nawet nawet stwierdzenie że w niektórych przypadkach  ten prosty program może  uratować nam życie .
Mam tu na myśli wykorzystanie urządzenia z tym programem do wskazania naszego położenia ratownikom np na górskim szlaku lub na jeziorze itp  - migający na czerwono ekran będzie widoczny z daleka dla pilotów którzy będą szukać jakiś  punktów wskazujących im nasze położenie .
Budowa i funkcje :
 Głowny ekran składa sie z 4 zakładek na której znajdują sieę dodatkowe opcje  :
 Screen - Sposób i kolor  świecenia  ekranu ,   3 tryby świecenia : Crazy , Torch , SOS oraz kilkanaście kolorów ( nie ma możliwości wyboru własnego )
 Flash LED - dioda przy tylnej kamerze , tryby świecenia jak przy Screen , brak możliwości zmiany koloru
  LED Notyfication - boczna dioda sygnalizacyjna , 2 tryby świecenia - Crazy i Continuos , oraz kilkanaście kolorów ( nie ma możliwości wyboru własnego ) . Dział tylko przy zablokowanym ekranie , jednak na moim  telefonie dioda nie działa , paleta kolorów zależna od modelu urządzenia
 Morse Code - służy do nadawania wiadomości alfabetem Morsa,  2 tryby świecenia : Flash LED i Screen  oraz Vibration  Nadawanie wiadomości polega na przekształcaniu tekstu wpisanego klawiaturą na alfabet Morsa .Aplikacja nie jest niestety pozbawiona wad. Najważniejsza to wyłączanie się diody LED przy aparacie cyfrowym po zablokowaniu ekranu urządzenia .  Jest poważna wada bo utrudnia wykorzyrystanie telefonu jako latarki . Po za tym często sie wyłącza przy zmianie orientacji ekranu z pionowego na poziomy. Mimo tych wad  zostawiłem go w swoim telefonie bo jego zalety przewyższają wady .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz