niedziela, 30 czerwca 2013

Xperia Arc USB Storage Manager

Jest to kolejny testowany przeze mnie program służący do odczytywania danych z pamięci zewnętrznych . Opisywany w tym poście program jest płatny i anglojęzyczny . Jego nazwa wskazuje że jest przeznaczony do telefonów Sony Ericcson Xperia Arc i Arc S. Jednak mój test ( smartfon SE Xperia Neo V )  wykazał że działa równiez na innych urządzeniach z Androidem . Program jest dużo prostszy w porównaniu np z testowanym w poprzednim poście "Nexus Media Importer" . Urządzenie na którym ma będzie zainstalowany ten program musi byc zrootowane oraz mieć zainstalowany program Busybox . Proces rootowania jest inny dla każdego urządzenia a informacji na ten temat należy szukać samodzielnie w interenecie .
Jak wszystkie pozostałe aplikacje tego typu do skorzystania z niego niezbędne są akcesoria :
Obsługa programu jest bardzo prosta  i ogranicza sie tylko do 1 głównego okna w którym należy zaznaczyc kilka opcji po wcześniejszym podłączeniu pamięci zewnętrznej :
Muszę jednak zaznaczyć że nie jest aplikacja samodzielna i aby możliwe było przesyłanie danych między pamięcią zewnętrzną a urządzeniem z Androidem niezbędny jest jakikowiek manager plików . Wcześniej podłączone urządzenie należy zamontować  w systemie Android tak aby stało sie widoczne dla managera plików . W tym celu należy wybrać najpierw pozycje " Rooting Check " i "Busybox Check" a potem "MOUNT USB STORAGE NOW" . W celu sprawdzenia czy pamięc zewnetrzna  została prawidłowo podłączona proponuje jeszcze wybrać pozycję  " USB STORAGE INFO" . Jeśli wszystko jest ok to pod w/w napisem pojawi sie informacja o ilości całkowitej /wolnej pamięci . Wówczas także w folderze "usbStorage"
 który znajduje się w pamięci wewnętrznej naszego urządzenia pojawi sie zawartość podłączonej pamięci zewnętrznej .
 
 Folder ten można znaleźć i otworzyc za pomocą managerze plików ( do wyboru kilkdziesiąt aplikacji bezpłatnych i płatnych polsko - i obcojęzycznych w sklepie "Google Play" ) .
Przenoszenie plików między naszym smartfonem lub tabletem a pamięcią zewnętrzną jest bardzo proste i odbywa się metodą "kopiuj -wklej" . Wystarrczy zaznaczyc wybrany przez nas folder i z menu managera plików wybrać pozycję "Kopiuj" , następnie otworzyć folder  "usbStorage"  i wybrać pozycję "wklej".  Po pewnym czasie ( zależnym od wielkości plików lub folderów oraz szybkości zapisu danych na paięci zewnętrznej ) wybrane przez nas dane zostaną skopiowane . Przenoszenie danych z pamięci zewnętrznej do smartfonu/ tabletu z Androidem odbywa się w ten sam sposób ale w odwrotnej kolejności. Ostatnią czynnością jest odmontowanie podłączonego urządzenia ( tak jak w systemie Windows na PC ) . Mam tu na myśli odłączenie programowe tak by nie było ono widoczne dla systemu Android a nie wyjęcie go z gniazda USB ! W tym celu należy wrócić do programu  "Xperia Arc USB Storage Manager " i w głównym oknie wybrać opcję " UNMOUNT USB STORAGE NOW" .  W celu sprawdzenia czy pamięc zewnetrzna została prawidłowo odłączona proponuje jeszcze wybrać pozycję " USB STORAGE INFO". Jeśli wszystko jest ok to pod w/w napisem pojawi się taki tekst : "-/ -" . Teraz można już wyciągnąć  fizycznie naszą pamięć z gniazda usb .
Na  koniec musze tylko przypomnąć że testowana aplikacja nie obsługuje dysków twardych HDD sformatowanychn w trybie NTFS a nie ma problemów z podłączeniem odtwarzaczy MP4 ( widzi tylko pamięć wbudowaną ) .  Zainteresowanych jak program działa w praktyce zapraszam do obejrzenia mojego filmu :http://youtu.be/yN3QZvCWyRw

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz