wtorek, 18 czerwca 2013

Czytnik kodów

Tematem tego posta będzie test programu przeznaczonego do odczytywania kodów matrycowych i kreskowych . Tytółowy czytnik kodów jest programem  polskojęzycznym i darmowym jednak o dużych możliwościach. Dużą  zaletą programu jest możliwość tworzenia kodów matrycowych ( QR Code) . Po dotknięciu ikony programu pojawią się okno wczytywania :

po czym pojawia się głowne  menu , składające sie z 2 zakładek :
 
Więcej opcji dostępnych jest po wybraniu ikony "Ustawienia" :
Wybranie pozycji komentarz wyświetla prośbę o wysłąnie e-mail z uwagami na temat działania programu . Mi odpowiada w 100 % więc żadnych e-maili  z uwagami wysyłał nie będę .
 
Natomiast wybranie opcji "Więcej uruchamia sklep "Google Play" z lista innych programów napisanych przez twórców testowanej aplikacji. Jak wygląda taka strona wie każdy użytkownik Androida więc nie będę się o niej rozpisywał .
Tak jak napisałem wyżej główne okno  programu składa  się z 2 głównych  zakładek zawierających dwie listy opcji  pogrupowanych wg  ich przeznaczenia :  

Pierwsza zakładka  to "Skanowanie " . Zawiera listę pozycji służących do odczytywania kodów .
Pozycja "Rozpocznij skan " służy do ocztywania kodów - zarówno matrycowych jak i kreskowych .
Program rozi to bardzo szybko  ,  podczas moich  testów nie miał  problemów z odczytwaniem testowych kodów.Efekt odczytania testowego kodu wygląda tak :

Po wykoniu tej czynności mamy do wyboru 3 możliwości postępowania z odczytanym kodem :
  1. . Otwórz przeglądarkę - program otwiera przeglądarke www i wyszukuje informacje dotyczącej treści odczytanej z kodu , w tym wypadku stronę www sklepu internetowego :
  2 . Udostępnij przez program -umożliwia wysłanie odczytanego kodu za pomocą łaczności bezprzewodowej ( zdjęcie ) zarówno bezpośrednio przez Bluetooh jak i przez program służacy do wysyłania wiadomości tekstowych . Po wybraniu tej opji pojawia się lista aplikacji :

Wybranie programu z listy wyświetlonej na poprzednim zdjęciu spowoduje że program "Czytnik Kodów"  umieści w nim informację o odczytanym kodzie :

3. Udostępnij przez kontakty . To ciekawa opja testowanego programu , gdyż umożliwia wysłanie informacji o kodzie przez SMS :
 
W tym przypadku program tworzy wiadomość tesktową z informacjiami o odczytanym kodzie


Druga zakładka w oknie głownym programu to "Generuj" służaca do zapisywania różnym informacji w postacji kodów QR :

     
Wybranie którejkolwiek z pozycji znajdującej się na powyższej liście spowoduje utworzenie kodu matrycowego ( QR Code) z informacjami o tym ,np  wybór pozycji " Udostępnij aplikację " wygeneruje przykładowy kod :
 
Podobnie jak przy odczycie kodów program daje nam 3 możliwości dalszego postępowania z wygenerowanym kodem :
  • Udostępnij - wyświetla listę aplikacji przez które można przekazać treść kodu w postaci poliku .png :
  • Kopiuj - kopiuje  kod do schowka
  •  
  • Zapisz - zapisuje do folderu  
 Pozostałe opcjke w tej zakładce działaja bardzo podobnie do opisanej , umożliwiając wysłąnie SMS , zapisanie dowolnej inforemacji w postacji kodu itp .
Podsumowując test tej aplikacji uważam że jest to bardzo dobra aplikacja do od odczytu i generowania kodów kreskowych i matrycowych . Jej najważniejsze zalety to że jest darmowa , ma dużo opcji , jest polskojęzyczna .
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz