sobota, 20 lipca 2013

Personal Call & Voice Recorder

Personall Call & Voice Recorder to angielskojęzyczny w pełni darmowy program przeznaczony do rejestracji rozmów ( przychodzących i wychodzących ) z naszego smartfonu /tabletu . Oprócz rozmów ten program może rejetrowac również inne dźwięki z mikrofonu , zamienia więc nasze urządzenie w dyktafon . Jest to jednak dodatkowa opcja "Personal Call & Voice Recorder" . Obsługa programu jest bardzo prosta mimo rozbudowanych opcji . Pomijam tu aspekt prawny dotyczący rejestracji rozmów ( w każdym kraju prawo jest różne w tym temacie ) .
Głowne okno programu zawiera podstawowe opcje umożliwiające zarządzanie nagrywaniem :

1. Disable/Enable  Call Recording ( Wyłącz / Włącz rejestrację rozmów ) - działa w tle , również po wyłączeniu i ponownym właczeniu telefonu/tabletu . Przy tym ustawieniu rerjetrowane będą wszystkie połączenia przychodzące i wychodzące. Szczegółowe regóły rejestrowania połączeń możemy ustawić po wybraniu pozycji "Manage Recordings" .
2.  Start Voice Recording ( rozpocznij rejetrację głosu ) - uruchamia widoczny u dołu pod napisem "Ready" . Długość pojedynczego  nagrania jest ograniczona  do 360 minut , jednak ilość nagrań jest nieoraniczona (  dopóki w naszym urządzeniu nie wyczerpie się pamięć i energia w baterii  )
 
3.Schedule Voice Recording - plan nagrywania. Tu ustawia w jakie dni i godziny rozmowy mają być nagrywane :

a) Frequency ( częstotliwość )

b) Week ( tydzień )

c) Day ( dzień )

d) Time ( czas )

e ) Recording Time Limit ( ograniczenie  długości pojedynczego  nagrania )
 
3. Manage Recordings (zarządzanie nagraniami ) . Wybór tej opcji otwiera nowy ekran podzielony na trzy zakładki służace do wprowadzania ustawień zaawansowanych oraz do zarządzania nagranymi rozmowami telefonicznymi  oraz dźwiękami z mikrofonu ( dyktafon)

a) Settings ( ustawienia )
 
Bardzo ciekawą pozycją na tej liście  jest   "Record all except the selected numbers" (nagrywaj wszystkie połaczenia z wyjątkiem wybranych numerów , filtr numerów telefonów wyłączonych z nagrywania  ) . Po zaznaczeniu tej opcji program wyświetla okno w którym można wybrać z ksiązki telefonicznej ( lub wpisać ręcznie ) numery z których połaczenia nie będą rejestrowane :
 
W razie potrzeby można także ustawić kilka innych opcji :
< wybrac/dopasować  źródło dźwięku z którego testowana aplikacja będzie go rejestrować  ( pozycja "Ajust call recording audio source) :
 
 
< format zapisu dźwięku ( "Output Audio Format "):
 
< adres e-mail na które będą wysyłane nagrane rozmowy ("Automatically send recorded file to e-mail ) :
 
< hasło :
 
b) "Call Recordings" ( Nagrane rozmowy ) ukazuje listę nagranych połączeń ( w jednym z kilku popularnych formatów  wybranym przez nas w zakładce "Settings") w kolejności od najstarszego do najnowszego z informacją czy połączenie było wychodzące ( "Outgoing" ) czy przychodzące . Ponadto podane są szczególowe inne dane takie jak np z jakiego numeru telefonu , data wykonania i inne.

Zarejestrowane połączenie można edytować :


- Odtwarzać na urządzeniu (Play with music player )

 
- Zmienić nazwę ( Edit title ) 
 
 
-Edytować opis (Edit description )
 
-Skasować ( Delete )
- Wysłać przez e-mail jako załącznik ( Send mail) - uruchamia okno programu pocztowego , którego wygląd jest zależny od posiadanego programu pocztowego
- Odtwarzanie (Play back )
- Ustawić jako dzwonek np powiadomienia (  Set as Ringtone )
 
c) Voice Recordings (  Nagrania z mikrofonu - jako dyktafon )  . Wyświetla listę nagranych dźwięków w kolejności od najnowszego do najstarszego .
 
 
 Możliwości edycji są takie same jak w przypadku nagranych rozmów dlatego nie będe się powtarzał.   :
 
Testowany w tym poście program "Personall Call & Voice Recorder" jest aplikacją którą powinien mieć w swoim urządzeniu każdy użytkownik samrtfona z Androidem . Możliwość nagrywania rozmów telefonicznych jest wg mnie  po prostu przydatna . I nie tylko do celów dowodowych w sądzie .  przecież rozmowa jest dla ludzi podstawową formą komunikacji . A przede wszytskim łatwiejszą i szybszą niż forma tekstowa ( SMS , e-mail itp ) . A ponieważ pamięc ludzka jest po prostu zawodna , warto mieć możliwość zajestrowania naszych rozmów.      
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz