wtorek, 23 lipca 2013

Sense Analog 24 Clock

Sense Analog 24 Clock to widzet którego zadaniem jest wyświetlanie czasu oraz kilka innych funkcji. Aplikacja jest darmowa i angielskojęzyczna ale bardzo prosta w obsłudze . Widżet ten jest wzorowany na "HTC Sense" czyli nakładce na system Android  stosowany w swoich smartfonach przez firmę HTC. Nie ma to jednak znaczenia dla przeciętnego użytkownika gdzyż testowany program jest dostępny legalnie w sklepie "Google Play" . Słowo widget ma tu ważne znaczenie gdzyż konfiguracja testowanej   przeze mnie aplikacji jest możliwa tylko na etapie tworzenia widżetów w urządzeniu. Dotknięcie ikony "Sense Analog 24 Clock " na liście zainstalowanych aplikacji spowoduje wyświetlenie komunikatu :
 
Po wybraniu nazwy programu na liście widżetów ukazuję sie głowne okno z listą opcji które można skonfigurować :
 
Te najważniejsze opcje to :
1. Select color for Hours ( wybierz kolor dla  godzin )
 
 
2. Select color for Minutes
 
 
3. Select color for others
 
4.Apply or Download Skins ( wybór lub ściągnięcie z internetu skórki ) . Wybór tej opcji sposowoduje wyświetlenie się  nowego ekaranu podzielonego na dwie zakładki zawierające skórki do wyboru  :
a) Installed skins ( skórki zainstalowane ) :
 
b) Download skins ( skórki do ściągnięcia )
 
5. Press to set Weather locations ( wciśnij by ustawić lokalizację - miasto - dla prognozy pogody  . Wg mnie jest jest to zbędny dodatek bo lokalizacje są niedokładne a umieszczenie symboli prognozy pogody między  liczbami wskazującymi godziny i minuty niepotrzebnie utrudnia odzcztywanie  aktualnej godziny   ( tylko największe miasta ). Dobrym pomysłem  twórców tej aplikacji jest natomiast informacja o stanie unaszego urządzenia wyświetlana pod zegarem  ( napisy w kolorze żółtym na zdjęciu prezentującym przykładowy widżet na samym dole postu ) . W tym celu należy zaznaczyc opcję "Enalbe system informatiom on the clock " ( włącz informacje o systemie- a włłaściwie systemie i naszym urządzeniu -  na zegarze )
Ekran wyszukiwania  lokalizacji prognozy ( w tym przykładzie Kraków w Polsce )  wygląda tak :
 
 
Wyniki wyszkiwania wyświelane są w postaci listy miast pasującyh miast z których musimy wybrac właściwą :
 
 
Przykładowy skonfigurowany widżet który działa na moim tablecie wygląda tak :
 
Jak widac na powyższym zdjęciu oprócz podstawowych oprócz godziny program "Sense Analog 24 Clock" pokazuje także  aktualnąe informacje  pogodowe oraz dane o stanie moim tablecie . Wadą tej aplikacji jest zbyt mała czcionka którą napisana jest data ( nie można tego zmienić ) . Ale ogólnie jest to dobra aplikacja do wyświetlana czasu z dużą liczbą opcji konfiguracyjnych. Polecam .   

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz