niedziela, 7 lipca 2013

TXT Reader

TXT Reader to darmowy , angielsko- języczny program służący do odczytu plików tekstowych zapisanych w formacie  ".txt " . Ten format plików jest rzadko stosowany do zapisu dokumentów tekstowych  , ze względu na bardzo ograniczone możliwości formatowania tekstu i braku możliwości umieszczania grafiki w dokumentach jednak posiadanie czytnika plików ".txt " w urządzeniu z Androidem ma sens gdyż wykorzystywany jest do zapisywania prostych informacji np instrukcji obsługi oraz plików z kodem źródłowym aplikacji . Niestety testowany program nie umożliwia edycji plików w tym formacie.
Po uruchomieniu aplikacja przeszukuje pamięć ( wbudowaną i zewnętrzną np kartę pamięci ) i znalezione pliki/ foldery układa w pości listy w kolejności alfabetycznej . Dokumenty które jest w stanie odczytywać oznacza swoją ikoną :
 
Okno przykładowego dokumentu wyświetlonego w tym programie wygląda tak
- pozycja pionowa :
- pozycja pozioma :


Uważny czytelnik tego postu zauważy że program " TXT Reader" ma problem z odczytem znaków diakrytycznych występujących w językach wykorzystujących alfabet łaciński ( na zdjęciach w moim poście jest to język polski ) .
Nic nie daje zmiana  zmiana sposobu kodowania dostępna w opcjach:

Ciekawą możliowością dostępną w tej aplkiacji jest historia przeglądanych dokumentów :
 
W razie potrzeby istnieje możliwość dostosowania działnia programu do własnych potrzeb np koloru  tła, wielkości trzcionki itp  :
 
Jednak sposób zmiany ustawień to wielkie nieporozumienie ! Jako przykład podaję "Color " ( tła , czcionki ? ) . Żeby to zrobić trzema znać HTML ! Przecież prościej byłoby nadać nazwy kolorom ( np red , blue , magenta itp ) . Pozostałe opcje można zmienić tylko za pomocą liczb,  jednak jaki jest nich zakres niewiadomo. To bez sensu . Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie suwaków trakich jakie znamy z regulacji głośności.
Podsumowując ten uznaję program za bardzo słaby z poważnymi  wadami : brak obsługi narodowych znaków diakrytycznych ,  nielogiczny sposób zmainy ustawień  .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz